Sucha zabudowa - płyty gipsowo-kartonowe, profile budowlane, akcesoria do profili, narożniki aluminiowe, wieszaki, łączniki i wkręty do nidy.

Liczba produktów: 148

Budowa domu czy prace remontowo-budowalne to szereg działań rozłożonych często na wiele etapów. Sucha zabudowa to najczęściej wybierana metoda wykańczania wnętrz. Dzięki tej innowacyjnej metodzie podniesiesz jakość, wytrzymałość, akustykę i izolację pomieszczeń. Stowrzysz lekkie konstrukcję, stelaże z metalowych profili budowlanych, ścianki działowe, sufity podwieszane i zabudowe poddaszy. W starym budownictwie, przy pracach remontowych z łatwością poprawisz zakrzywienia ścian, a stosując płyty gipsowo-kartonowe jako okładzinę ścienną odświeżysz ich stan. Oczywiście następnym krokiem będzie pokrycie płyt odpowiednio gipsem lub gładzią.

Nasza kategoria sucha zabudowa to idealne miejsce, gdzie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do skutecznego i efektywnego tworzenia przestrzeni wewnętrznych.

Kategorie
Filtruj

Wybierając suchą zabudowę, zyskujesz:

Szybki montaż: dzięki zastosowaniu profili budowlanych, akcesorii i prostemu systemowi łączeń w postaci wkętów, sucha zabudowa pozwala na ekspresowy montaż, skraca czas realizacji projektu.

Wysoka jakość: nasze produkty spełniają najwyższe normy jakości, co zapewnia trwałość i niezawodność na lata. Produkty odporne na działanie korozji.

Elastyczność projektowania: sucha zabudowa umożliwia swobodę w projektowaniu przestrzeni. Daje nam możliwość łatwej modyfikacji i adaptacji otoczenia pomieszczeń do indywidualnych potrzeb. Z łatwością zabudujesz każde poddasze, a żaden sufit podwieszany czy ścianka działowa nie będzie stanowiła dla Ciebie problemu.

Izolacja akustyczna i termiczna: dzięki zastosowaniu odpowiednich taśm akustycznych i wełn mineralnych szklanych bądź skalnych, nasze rozwiązania gwarantują doskonałą izolację akustyczną oraz termiczną, zapewniając komfort i oszczędność energii.

Ekologia i oszczędność: sucha zabudowa korzysta z materiałów przyjaznych dla środowiska i minimalizuje ilość odpadów, co wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju.

Profile budowalne są nieodłącznym elementem suchej zabudowy.

Dzięki profilą ściennym UW i CW stworzysz solidne metalowe konstruckję szkieletowe. To z nich powstają podwieszane sufity, ścianki działowe, skośne ściany , zabudowy łukowe i wnęk. Profile ścienne UW i CW montujemy przy pracach remontowoi-budowlantch ścian wewnętrzych budynku; profile posiadają otwory do prowadzenia instalacji elektrycznych i sanitarnych.

Profile sufitowe CD i UD zostały zaprojektowane w celu maksymalnej wytrzymałości na obciążenia. Służą jako profile do suchej zabudowy poddasza i konstrukcji sufitów podwieszanych.

Profile ościeżnicowe UA wykorzystywane są w przypadku konstrukcji gdzie potrzeba jest wzmocnienia nośności suchej zabudowy. W tym przypadku profile wzmocnione znajdą zastosowanie przy konstrukcji ościeżnic drzwiowych i okiennych.

Wszystkie elementy profili budowalnych łączy się za pomocą akcesoriów. Bogaty wybór akcesoriów do profili budowlanych, a w tym: śruby montażowe, kątowniki mocujące, wieszaki płaskie, dwuhakowe, grzybkowe i obrotowe; łączniki krzyżowe, poprzeczne i wzdłużne; pręty mocujące oraz przetyczki noniusza. Dodatkowymi produktami będą taśmy akustyczne, uniwersalne, uszczelniające, wzmacniające; do łączeń i spoin, jak i również taśmy narożnikowe. Taśmy akustyczne wyciszą pomieszczenie, a reszta taśm pozwoli na doskonałe wykończenie i wzmocnienie łączeń między płytami gipsowo-kartonowymi.

Narożniki aluminiowe to kolejna część naszej katerogi sucha zabudowa. Wklejane są za pomocą gipsu budowlanego, chronią dodatkowo naroża zewnętrzne i krawędzie płyt, a moletowana struktura nadaje i większą odporność na zgięcia.

A czym by była sucha zabudowa bez wyboru płyty gipsowo-katronowej?

Jeden z podstawowych produktów, bez których nie stworzysz konstrukcji suchej zabudowy. Do wyboru mamy 4 rodzaje:

A - (dawniej GKB) standardowa płyta karton-gips; najczęściej wybierana płyta w kolorze szarym.

H2 - (dawniej GKBI) płyty impregnowane, rdzeń impregnowany środkiem hydrofobowym. Doskonałe zastosowanie przy okładzinach ścian i sufitów w łazienkach i kuchniach; w pomieszczeniach gdzie wilgoć dochodzi do 85%. Płyta w kolorze zielonym.

F - (dawniej GKF) płyty ognioodporne w kolorze różowym, odporne na wysokie temperatury, dzięki zastosowaniu włókien szklanych zatrzymują rozprzestrzenianie się ognia. Płyta gipsowa sprawdzi się jako obudowa kominka.

FH2 - płyty impregnowane ognioochronne, wzmocnione włóknem szklanym, zaimpregnowane środkiem hydrofobowym. Oznaczenia płyt w kolorze czerwonym.

DFH2IRE - nida cicha; akustyczna, wzmocniona włóknem szklanym z dodatkiem substancji hudrofobowej. Dzwiękoizolacyjną płytę stosuję się w poszyciach ścian i sufitów podwieszanych dla uzyskania więszej izolacyjności akustycznej.

Nie zapomnij zaopatrzyć się w w nożyce do cięcia blachy, dzięki nim precyzyjnie dotniesz metalowe i aluminiowe produkty :)

Zadbaliśmy również o duży wybór wkrętów i kołków mocujących, kolorów farb , wybór pokryć w postaci tynków gipsowych i gładzi, tak aby każdy mógł znaleźć to, czego potrzebuje do wykończenia suchej zabudowy ścian i sufitów.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiednich produktów, zadzwoń do naszego Centrum Budowlanego w Poznaniu.

Zapewniamy fachową i bezpłatną wycenę tworzenia przestrzeni wewnętrznych.